ZDOBĄDŹ SIŁĘ PRZEBICIA

DAJ SIĘ USŁYSZEĆ

WEŹ UDZIAŁ W WARSZTATACH I...
  • POZNAJ SWOJE PRAWA
  • DOWIEDZ SIĘ JAK DZIAŁAJĄ URZĘDY
  • NAUCZ SIĘ ASERTYWNOŚCI, BUDOWANIA DIALOGU, PRZEMAWIAĆ PUBLICZNIE
  • SKUTECZNIE DOCIERAJ DO OSÓB DECYZYJNYCH
  • ZDOBYWAJ FUNDUSZE NA REALIZACJĘ SWOICH POMYSŁÓW

NASZ WARSZTAT TO 6 GODZIN PRAKTYCZNEJ I POTRZEBNEJ WIEDZY PRZEKAZANEJ PRZEZ SPECJALISTÓW.

*zapewniamy wyżywienie i przerwy kawowe
** w przypadku nieprzychylnej sytuacji epidemiologicznej
warsztat odbędzie się w formie hybrydowej lub online

WARSZTATY POPROWADZĄ:

Ania Jafernik
od 2003 roku związana z Żywiecką Fundacją Rozwoju, najpierw jako wolontariuszka, koordynatorka projektów, w tym projektów młodzieżowych, a później członkini stałego zespołu Fundacji. Najbardziej w swojej pracy lubi kojarzyć ludzi ze sobą w konkretnych inicjatywach i działaniach. Wierzy, że miejsca tworzą ludzie, a nie mosty czy chodniki, dlatego dużo energii wkłada w budowania potencjału wśród mieszkańców. W latach 2010 - 2019 koordynowała Program Działaj Lokalnie na Żywiecczyźnie, dzięki któremu organizacja wspiera finansowo i merytorycznie działania organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu Żywiecczyzny. Od 2014 pracuje nad autorskim programem stypendialnym Fundacji - „Stypendium z pasją”. W ramach stypendium organizacja wspiera uzdolnione osoby, które mają pomysł i determinację, by „rozwinąć skrzydła”, dzielić się pasją z innymi. Od sześciu lat obala tezę, że „dzieci i ryby głosu nie mają”, organizując Turniej Debat Oksfordzkich „Podbeskidzie”. Turniej i seria warsztatów organizowanych z tej okazji, pozwalają młodym ludziom na mierzenie się z trudną sztuką przemówień publicznych, argumentacji, dyskusją opartą na merytorycznych argumentach, a wszystko w duchu fair play. W skrócie: animatorka, koordynatorka projektów (m.in. Działaj Lokalnie, Żywiec z Pasją, YouthBank, Akademia EkoAsów. Po pierwsze, debatujemy!, Żywiec -Obraz Miasta, Festiwal Filmów Amatorskich i wielu innych),organizatorka i koordynatorka Turnieju Debat Oksfordzkich „Podbeskidzie”; coach, trenerka debat oksfordzkich, prowadząca warsztaty z pisania i realizacji projektów. Absolwentka Szkoły Liderów PAFW; w 2017 roku wyróżniona tytułem „Bohaterowie Śląska”.

Anna Zięba
Rocznik ‘87. Żywczanka z urodzenia, archeolog z wykształcenia. Od 2020 jest częścią Zespołu Żywieckiej Fundacji Rozwoju, gdzie koordynuje program „Działaj Lokalnie” oraz zapala do działania m.in. jako animatorka lokalna. Koordynatorka różnych wydarzeń sportowych i ekologicznych na terenie rodzinnego miasta. Poprzednie 7 lat przepracowała w Dziale Zbiorów Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu oraz na wykopaliskach. Zapalona turystka, nie tylko chodząca po górach, ale także znakująca szlaki. Od 26 lat w żywieckim PTTK. Organizatorka Ma rudego psa ;)

Anna Janczyk-Zabrocka
Ukończyła dziennikarstwo i komunikację społeczną na UPJPII oraz pedagogikę na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Od wielu lat związana z III sektorem.

Obecnie współpracuje z Żywiecką Fundacją Rozwoju jako fundraiserka. Była doradczyni kluczowa w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej w Bielsku-Białej oraz wiceprezeska Fundacji Instytut Tertio Millennio w Krakowie. Zawodowo zajmuje się promocją, fundraisingiem, projektami grantowymi i organizacją wydarzeń. Wspiera organizacje pozarządowe w ich codziennym funkcjonowaniu.

Maja Kwiatkowska
manager kultury, muzyk, specjalista ds. promocji - Absolwentka Maastricht Academy of Music w Holadnii, Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Zarządzania kulturą w strukturach UE. Przez wiele lat związana z Teatrem Siemaszkowej w Rzeszowie oraz Teatrem Maska, gdzie ukończyła Studium Aktorskie. Wieloletnia animatorka kultury, edukatorka, założycielka Fundacji Mail Mata Kwiatkowskich. Inicjatorka i realizatorka wielu cykli wydarzeń kulturalnych, realizatorka projektów edukacyjnych, m.in. Art. Hub, Bardzo Młoda Kultura, Lato w Teatrze. Współtworzy Festiwal ClassiX i platformę edukacyjną ArtHub. Obecnie pełni funkcję specjalisty ds. Komunikacji i promocji w Żywieckiej Fundacji Rozwoju.

Dawid Jarząbek-Nowak
Prezes Fundacji Koalicja dla Młodych. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunkach Metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne oraz Zarządzanie projektami i kapitałem ludzkim. Na co dzień zajmuje się rozwojem Fundacji Koalicja dla Młodych, współpracą z darczyńcami i partnerami Fundacji oraz realizacją wysokobudżetowych projektów. Uwielbia pracować z młodzieżą i tworzyć nowe produkty społeczne i modele. Był jednym z ekspertów tworzących międzynarodowy model programu YouthBank dla Polski.